LV-LT-EE - Starptautiskās pētījumu un apmaņas padomes (IREX) projekts „Medijpratības Baltijā programma“

Viltus ziņas un dezinformācija
Ilva Skulte   From aktīvs

ASV Starptautiskā pētījumu un apmaiņas padomes (IREX) attīstītajā medijpratības Baltijā programma piedalās Viļņas Universitāte, Tartu Universitāte un Rīgas Stradiņa universitāte.

IREX ir globāli strādājoša attīstības un izglītības organizācija (https://www.irex.org/), kas 2019. gada nogalā prezentēja savu medijpratības Baltijas programmu.

ML_logo_original_transparent.png

MILLAB partneruniversitātes piedalās tajā katra ar savu projektu, attīstot studiju kursu Žurnālistika dezinformācijas laikā. Kursi, kas tiks piedāvāti žurnālistikas studentiem, bet arī starpdisciplinārai auditorijai, izmantos IREX attīstīto L2D (Learn to Discern = mācies izšķirt) metodoloģiju, kas jau izmēģināta daudzās pasaules valstīs – Ukrainā, Sebijā, Jordānijā, Tunisijā, Indonēzijā un ASV.

eesti_flag.png

flag-latvia.jpg